Testy RT-PCR

Łukasiewicz – PORT realizuje badania diagnostyczne w kierunku wirusa SARS-CoV-2 (tzw. koronawirus). Jest to możliwe dzięki posiadanym przez nas zasobom, w których skład wchodzi wysokiej klasy sprzęt, infrastruktura niezbędna do diagnostyki laboratoryjnej, zespół wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników laboratorium, diagnostów oraz wysokie standardy bezpieczeństwa.

W naszym laboratorium wykonywane są testy genetyczne RT-PCR, które dzięki ultraczułej metodzie izolacji i powielania określonych fragmentów DNA, wykrywają w badanej próbce obecność materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2.

Testy Rt-PCR uznawane są za złoty standard diagnostyki w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Wykazują one wysoką skuteczność (98%), a w celu ich wykonania wystarczy niewielka ilość materiału pobieranego od pacjenta w postaci wymazu z nosa i gardła.

W maju 2020 r. Medyczne Laboratorium Diagnostyczne Łukasiewicz – PORT zostało wpisane na ogólnopolską listę laboratoriów COVID-19 prowadzoną przez Ministerstwo Zdrowia.

Obecnie jesteśmy w stanie wykonać nawet kilkaset testów RT-PCR na dobę.

Pobieramy wymazy i wykonujemy testy w ramach zleceń komercyjnych zarówno dla osób indywidualnych oraz instytucji i przedsiębiorstw.

Medyczne Laboratorium Diagnostyczne Łukasiewicz – PORT jest także uprawnione do realizacji testów na obecność COVID-19 w ramach ogólnopolskiego systemu EWP.

Wynik testu wydajemy, w zależności od wybranej oferty, do 36h.

Więcej informacji na temat samego wirusa SARS-CoV-2 oraz zasad prewencji i leczenia COVID-19 znajdą Państwo na stronie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Jak należy przygotować się do testu?

Wymazy do testów RT-PCR pobierane są przy ul. Stabłowickiej 147 we Wrocławiu (Kampus Pracze) po wcześniejszym umówieniu wizyty. W tym celu prosimy o kontakt mailowy: zapytania@port.lukasiewicz.gov.pl lub telefoniczny +48 510 131 925. Przygotujemy dla Państwa indywidualną ofertę.

UWAGA: wjazd na teren Instytutu Łukasiewicz – PORT jest zamknięty szlabanem. By dojechać do laboratorium, prosimy zadzwonić domofonem i poinformować portiera o celu wizyty (test na COVID-19). 

Osoba, od której pobierany będzie wymaz musi posiadać:

  • dowód osobisty – dokument niezbędny do identyfikacji danych,
  • maseczkę.

Przed przyjazdem należy przepłukać usta przegotowaną wodą i nie jeść przynajmniej na 2-3 godziny przed pobraniem wymazu.

Jak przeprowadzany jest RT-PCR

 

Skontaktuj się z nami

W celu pozyskania indywidualnej oferty na testy RT-PCR prosimy o:

telefon: + 48 510 131 925
e-mail: zapytania@port.lukasiewicz.gov.pl