Rada instytutu
Członkowie rady instytutu Łukasiewicz – PORT w kadencji 2023-2027
Obszar: nauka
Prof. dr Anja-Verena Mudring
Przedstawicielka środowiska naukowego, powołanie 4.12.2023 r.
Specjalistka w nauce z zakresu inżynierii biologicznej i chemicznej. Otrzymała nagrodę im. Görana Gustafssona w dziedzinie chemii 2017 przyznawaną przez Królewską Szwedzką Akademię Nauk. Pracowała na wielu międzynarodowych uczelniach, a nabyte przez lata doświadczenie przyczyniają się do rozwoju Instytutu Łukasiewicz – PORT.
Dr Katharina Summermatter
Przedstawicielka środowiska naukowego, powołanie 27.11.2024 r.
Dyrektorka Centrum Bezpieczeństwa Biologicznego i dyrektorka operacyjna laboratorium poziomu BSL-3 w Instytucie Chorób Zakaźnych Uniwersytetu w Bernie w Szwajcarii. Jest wieloletnim członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Bezpieczeństwa Biologicznego, Amerykańskiego Stowarzyszenia Bezpieczeństwa Biologicznego, Międzynarodowej Grupy Roboczej ds. Bezpieczeństwa Biologicznego Weterynarii oraz członkiem zarządu Szwajcarskiej Sieci Bezpieczeństwa Biologicznego. Jest przewodniczącą Technicznej Rady Doradczej ds. Bezpieczeństwa Biologicznego WHO oraz członkiem Naukowej Grupy Doradczej WHO ds. Pochodzenia Nowych Patogenów. Jest również dyrektorem Centrum Współpracy z WHO ds. Bezpieczeństwa Biologicznego.
Prof. Adam Maciejczyk
Przedstawiciel środowiska naukowego, powołanie 27.11.2024 r.
Onkolog, specjalista w dziedzinie radioterapii onkologicznej. Dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii, prezes Ogólnopolskiego Zrzeszenia Publicznych Centrów i Instytutów Onkologicznych, kierownik Kliniki Radioterapii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, a także konsultant wojewódzki ds. radioterapii onkologicznej w województwie dolnośląskim. Członek European Society for Therapeutic Radiology and Oncology (ESTRO) oraz Pediatric Radiation Oncology Society (PROS).
Obszar: biznes
Dr Martin Strassburg
Przedstawiciel środowiska gospodarczego, powołanie 4.12.2023 r.
W dziedzinie fizyki doświadczalnej jest odpowiedzialny za współpracę w zakresie innowacji i technologii w Opto Semiconductors GmbH. Kierował działalnością OSRAM Opto Semiconductors w projektach finansowanych na szczeblu międzynarodowym i krajowym, pełniąc funkcję koordynatora, dyrektora technicznego i lidera pakietów roboczych. Od 2014 r. kieruje działaniami w zakresie innowacji technologicznych i wspólnych wysiłków w firmie OSRAM Opto Semiconductors. Wiedza i doświadczenie Dr Martina Strassburga w zakresie innowacji technologicznych stanowią istotny wkład w działania na rzecz rozwoju Instytutu Łukasiewicz – PORT.
Dr Stanisław Rogoziński
Przedstawiciel środowiska gospodarczego, powołanie 27.11.2024 r.
Doświadczony menedżer w sektorze funduszy venture capital i komercjalizacji. Obecnie partner zarządzający w funduszu Satus Starter VC, wcześniej związany z Brante Partners. Były konsultant Banku Światowego oraz menedżer inwestycyjny w dwóch funduszach zalążkowych. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim, a także ekonomię i zarządzanie przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Dodatkowo zrealizował studia doktoranckie w Katedrze Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem na tej samej uczelni. Współtwórca oraz wykładowca pierwszych w Polsce studiów podyplomowych dedykowanych startupom – Startup Excellence na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Absolwent prestiżowego akceleratora VC Lab dla zarządzających funduszami venture capital.
Dr Tomasz Han
Przedstawiciel środowiska gospodarczego, powołanie 27.11.2024 r.
Członek zarządu Hasco-Lek S.A. Odpowiada za opracowywanie strategii biznesowej oraz wdrażanie innowacji produktowych w Hasco-Lek. Zarządza core biznesem i nadzoruje prace badawczo-rozwojowe. Pełni również funkcję prezesa zarządu Centrum Badawczo-Rozwojowego Novasome. Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, doktor nauk chemicznych.
Dr Włodzimierz Kubiak
Przedstawiciel środowiska gospodarczego, powołanie 27.11.2024 r.
Doktor nauk medycznych. Przez wiele lat zajmował stanowiska menedżerskie w globalnym koncernie Johnson & Johnson, zarówno w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych. Obecnie pełni funkcję partnera zarządzającego w Medinofarm. Absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu, studiów MBA realizowanego na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Illinois, a także Harvard University Innovation Program. Od 2020 roku jest członkiem Rady Nadzorczej MedApp S.A.
Obszar: organizacje publiczne
Cezary Przybylski
Przedstawiciel wyróżniający się dorobkiem zawodowym, powołanie 4.12.2023 r.
Od wielu lat angażuje się w służbę publiczną i zarządzanie samorządem. Jako radny i członek zarządu gminy Warta Bolesławiecka działał na rzecz rozwoju lokalnej społeczności. Pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Edukacji Związku Powiatów Polskich. Współpracował z Komisją Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego, gdzie angażował się w kształtowanie polityki edukacyjnej na szczeblu krajowym. Piastował stanowisko starosty powiatu bolesławieckiego, gdzie wpływał m.in. na zarządzanie obszarem powiatowym. Przewodniczył Konwentowi Powiatów Województwa Dolnośląskiego, co przekładało się na współpracę pomiędzy różnymi powiatami. Wieloletni członek Komitetu Monitorującego RPO dla Województwa Dolnośląskiego. W latach 2014-2024 marszałek Województwa Dolnośląskiego, wspierający rozwój regionalny i gospodarczy na Dolnym Śląsku.
Jakub Mazur
Przedstawiciel wyróżniający się dorobkiem zawodowym, powołanie 27.11.2024 r.
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Posiada 25-letnie doświadczenie w biznesie, obejmujące różne sektory gospodarki, doradztwo strategiczne, tworzenie firm (w tym startupów) oraz wprowadzanie spółek na giełdę. Specjalizuje się w IT, urbanistyce, energetyce, marketingu, inwestycjach zagranicznych oraz relacjach B2B. Od 2018 roku pełni funkcję zastępcy prezydenta Wrocławia, nadzorując Departament Strategii i Zrównoważonego Rozwoju oraz kluczowe projekty miejskie. Reprezentuje Wrocław w organizacjach krajowych i międzynarodowych, opracowując strategie rozwoju miasta z perspektywą do 2050 roku. Od 2021 roku jest prezesem METREX – Sieci Europejskich Regionów i Obszarów Metropolitalnych oraz współprzewodniczącym komisji ds. samorządów i obszarów metropolitalnych przy Wspólnej Komisji Rządu i Samorządu.
Justyna Młynarz
Przedstawicielka wyróżniający się dorobkiem zawodowym, powołanie 27.11.2024 r.
Menadżerka z bogatym doświadczeniem w obszarze współpracy międzynarodowej i zarządzaniu podmiotami gospodarczymi. Ekspertka w zakresie rozwoju relacji polsko-niemieckich. Pełni funkcję kierowniczki regionalnego biura Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska) we Wrocławiu, gdzie odpowiada za zarządzanie oraz rozwój organizacji. Wspiera firmy w organizacji wydarzeń biznesowych i rozwijaniu relacji między partnerami z Polski i Niemiec. Współpracuje z samorządami, władzami lokalnymi i uczelniami, wzmacniając międzynarodową współpracę gospodarczą. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego.
Obszar: reprezentant pracowników Łukasiewicz – PORT
Dr Krzysztof Czyż
Pracownik instytutu sieci, powołanie 4.12.2023 r.
Ukończył doktorat na Wojskowej Akademii Technicznej na specjalności Optoelektronika. W Łukasiewicz – PORT pracuje od 2019 r. początkowo w Laboratorium Mikroobróbki Laserowej później w Laboratorium Technologii Materiałowych (Tech-Lab) jako Starszy Specjalista. Odpowiedzialny m. in. za zlecenia dotyczące mikroobróbki laserowej oraz procesy CleanRoomowe. Od 2022 r. kieruje laboratorium Tech-Lab. Uczestniczy w projektach naukowo-badawczych oraz komercyjnych. Wiedza i doświadczenie dr Krzysztofa Czyża przyczyniają się do rozwoju Instytutu Łukasiewicz – PORT.