Bezpłatne testy na COVID-19

Potrzebujesz wyniku badania w kierunku COVID-19? Teraz w punktach wymazowych Łukasiewicz – PORT zrobisz je bezpłatnie! Zapraszamy do udziału w projekcie naukowym CoVSens, którego celem jest opracowanie nowego testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Punkty wymazowe Łukasiewicz PORT

W punktach drive-thru Łukasiewicz – PORT we Wrocławiu można bezpłatnie wykonać test RT-PCR. Jedynym warunkiem jest zgoda na pobranie dodatkowego wymazu z nosa i gardła na potrzeby projektu naukowego. Dwie z pobranych próbek posłużą do wykonania standardowego testu molekularnego w naszym laboratorium. Dzięki temu ochotnicy uczestniczący w projekcie otrzymają wiarygodny wynik badania autoryzowany przez diagnostę laboratoryjnego. Dwa pozostałe wymazy posłużą do weryfikacji działania nowego testu i zostaną użyte wyłącznie w celach naukowych.

Projekt CoVSens realizowany jest przez zespół Łukasiewicz – Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki we współpracy z Łukasiewicz – PORT Polskim Ośrodkiem Rozwoju Technologii. Finansowany jest przez Agencję Badań Medycznych.

  • W badaniu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie.
  • Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana.
  • Wynik badania wydajemy w języku polskim i angielskim.

Darmowe testy będą wykonywane do 30 września 2022 r. lub do uzyskania wymaganej w ramach projektu liczby prób.

Zapraszamy do naszych punktów drive-thru:

  • na Kampusie Pracze (ul. Stabłowicka 147), od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-12.00,
  • w Porcie Lotniczym Wrocław (ul. Graniczna 190, parking B przed terminalem), od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-12.00 i w soboty w godz. 8.00-10.00.

Więcej informacji o testach RT-PCR.

UWAGA: Przypominamy, że w dniu 15.08.2022 (święto) nasze punkty wymazowe będą nieczynne.