Warsztaty z ekspertem: analiza obrazów mikroskopowych

Instytut Łukasiewicz – PORT zaprasza na warsztaty z obsługi QuPath – programu służącego do analizy obrazów mikroskopowych. Zajęcia na terenie Kampusu Pracze poprowadzi dr Zbigniew Mikulski z La Jolla Institute for Immunology z San Diego. Warsztaty potrwają od 13. do 15. czerwca. Zostały ostatnie miejsca!

Warsztaty z ekspertem dr. Zbigniewem Mikulskim z La Jolla 
Institute for Immunology z San Diego
dr Zbigniew Mikulski z La Jolla
Institute for Immunology z San Diego

Celem warsztatów jest poznanie sposobu na uzyskanie ilościowych danych ze zdjęć preparatów tkankowych po ich histologicznej obróbce i obrazowaniu mikroskopowym. Dr Zbigniew Mikulski na co dzień pracuje w La Jolla Institute, gdzie pełni funkcję Dyrektora Zakładu Mikroskopii i Histologii. W swojej pracy promuje uczciwość i otwartość jako najlepszą długofalową strategię badawczą. Stąd jego największą satysfakcją jest powrót uczniów z ulepszonymi protokołami, lepszymi obrazami, mądrzejszymi analizami i śmielszymi pomysłami. Dlatego podczas warsztatów w Łukasiewicz – PORT podzieli się swoim doświadczeniem w realizacji badań przy użyciu programu QuPath.

Dr Mikulski przeprowadzi analizę obrazu, od prostej kwantyfikacji po zaawansowane procedury i pokaże, jak w najlepszy sposób wykorzystać narzędzie QuPath. Dzięki czemu, uczestnicy wyniosą z zajęć zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną, w jaki sposób przeanalizować ich własne próbki. Zbliżające się warsztaty w Łukasiewicz – PORT to nie tylko trzy dni intensywnej pracy, ale też doskonała okazja do spotkania i wymiany myśli naukowców ze środowiska akademickiego i biznesu.

Warsztaty z obsługi programu QuPath potrwają od 13. do 15. czerwca a udział w warsztatach jest bezpłatny, dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Nauki. Oczywiście liczba miejsc jest ograniczona, dlatego chętnych zapraszamy do kontaktu pod adresem grzegorz.chodaczek@port.lukasiewicz.

Uwaga! Trzydniowe warsztaty otworzy wykład dr. Zbigniewa Mikulskiego. Spotkanie odbędzie się w auli Instytutu (budynek 1) 13. czerwca (poniedziałek) o godzinie 10.00.