Jesienne konferencje naukowe w Łukasiewicz – PORT

Wrzesień i październik upłyną w Łukasiewicz – PORT pod znakiem międzynarodowych konferencji naukowych. Wrocławski Instytut zaprasza na trzy wydarzenia, z których jedno poświęcone będzie neuronaukom, dwa zaś – bioinformatyce.

Jak co roku Łukasiewicz – PORT zaprasza na konferencje naukowe, które są nie tylko okazją do wysłuchania prelekcji międzynarodowych ekspertów, ale także do spotkań, dyskusji i nawiązywania współpracy między jednostkami badawczymi i przemysłem.

PORT for Health: Neuroscience 2023 / 4-6.09.2023

Konferencja PORT for Health: Neuroscience 2023 to trzecia edycja PORT for Health, czyli corocznych spotkań organizowanych przez Centrum Nauk o Życiu i Biotechnologii w naszym Instytucie. Już po raz drugi poświęcona będzie chorobom mózgu. Konferencja odbędzie się  w dniach 4-6 września 2023 r. i będzie miała formułę hybrydową (możliwe jest uczestnictwo stacjonarne lub online).

Program wydarzenia zbudowany został wokół narzędzi służących lepszemu zrozumieniu chorób mózgu. Uczestnicy będą mogli wysłuchać ponad 20 wykładów przedstawiających najnowsze wyniki badań i osiągnięcia w zakresie wykorzystywania modeli komórkowych i zwierzęcych, a także stosowania metod obliczeniowych w badaniach dotyczących neuropsychiatrii, neurodegeneracji oraz zaburzeń neurometabolicznych. Prezentacje wygłoszą wybitni specjaliści z najlepszych ośrodków naukowo-badawczych w Europie, a także ze Stanów Zjednoczonych.

Konferencja PORT for Health: Neuroscience 2023 odbędzie się w ramach projektu SAME-NeuroID finansowanego z programu Horyzont Europa. Więcej informacji o wydarzeniu. Rejestracja już się rozpoczęła.

IB 2023 / 6-8.09.2023

Zagadnienia poświęcone metodom obliczeniowym w neuronaukach będą doskonałym wprowadzeniem do wydarzenia, które rozpocznie się już 6 września częścią wspólną z konferencją PORT for Health: Neuroscience. 17th International Symposium on Integrative Bioinformatics (IB 2023) podejmuje tematy znajdujące się na styku informatyki i nauk przyrodniczych takie jak eksploracja danych biomedycznych, obliczeniowa biologia syntetyczna i systemowa czy wizualizacja danych i wizualizacja biologiczna.

International Symposium on Integrative Bioinformatics ISBRA ma cykliczny, międzynarodowy charakter. W tym roku odbędzie się w Łukasiewicz – PORT we Wrocławiu w dniach 6-8 września. Poprzednie edycje gościły m.in. w Paryżu (Francja), Cambridge (Wielka Brytania), Gandawie (Belgia), Newcastle (USA) czy Hangzhou (Chiny). Więcej informacji o IB 2023. Konferencja odbędzie się w formie stacjonarnej. Rejestracja trwa.

ISBRA 2023 / 9-12.10.2023

Na początku października Łukasiewicz – PORT ponownie zdominuje bioinformatyka. Stanie się tak za sprawą 19th International Symposium on Bioinformatics and Applications ISBRA 2023 (9-12.10.2023 r.). Konferencja ta od blisko 20 lat stanowi międzynarodowe forum wymiany pomysłów i wyników badań między naukowcami, programistami i praktykami zajmującymi się wszystkimi aspektami bioinformatyki i biologii obliczeniowej oraz ich zastosowaniem. Spotkanie tworzy doskonałe warunki dla prezentacji i omówienia nowatorskich metod, narzędzi i technik przyczyniających się do lepszego zrozumienia i analizy danych biologicznych. Konferencja będzie miała formę hybrydową, prelekcje będą transmitowane online. Więcej informacji o ISBRA 2023. Rejestracja uczestników rozpocznie się na początku lipca.

Wszystkie wydarzenia prowadzone będą w języku angielskim.

Zapraszamy!