Szkolenie „Widening w Horyzoncie Europa”

Branżowy Punkt Kontaktowy Technologie Medyczne i Zdrowie w Łukasiewicz – PORT zaprasza na bezpłatne szkolenie online poświęcone możliwościom, jakie dają poszczególne narzędzia z obszaru szerszego uczestnictwa i wzmacniania Europejskiej Przestrzeni Badawczej.

Szkolenie „Widening w Horyzoncie Europa szansą na zwiększenie potencjału instytucji naukowych działających w obszarze zdrowia i technologii medycznych” odbędzie się 20 grudnia 2022 r., w godz. 10.00-13.00.

Zakres tematyczny:

  • wprowadzenie do pakietu Widening (szersze uczestnictwo i wzmacnianie Europejskiej Przestrzeni Badawczej),
  • omówienie zasad udziału w konkursach oraz reguł aplikowania wraz z aspektami finansowymi,
  • przedstawienie wybranych konkursów pakietu wideningowego na lata 2023-2024, tj. najnowszych konkursów Twinning, Teaming for Excellence, Hop On, ERA Chairs oraz Excellence Hubs,
  • przedstawienie wybranych przykładów projektów z obszaru zdrowia/technologii medycznych (success stories).

Prowadzący:

  • Katarzyna Banyś – ekspertka ds. programu Horyzont Europa Branżowego Punktu Kontaktowego z wieloletnim doświadczeniem w realizacji projektów programów ramowych oraz koordynowaniu Regionalnego Punktu Kontaktowego ds. programów badawczych UE.
  • Katarzyna Walczyk-Matuszyk – w latach 2008-2022 była ekspertem Krajowego Punktu Kontaktowego, m.in. w zakresie Potencjału Badawczego w 7. Programie Ramowym, Widening w Horyzoncie 2020 i Horyzoncie Europa.
  • Anna Nikodym-Bilska oraz Dariusz Janusek – wieloletni ewaluatorzy w Programach Ramowych oraz autorzy wielu wniosków, które uzyskały finansowanie.

Udział szkoleniu jest bezpłatny. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja – liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji o szkoleniu.

Link do rejestracji.