Science Fiction w medycynie?

Science Fiction w medycynie?

Wyobraź sobie świat, w którym nowotwory zatrzymujemy, zanim zdążą się rozwinąć. To nie science fiction – to rzeczywistość dzięki medycynie interceptywnej!

Wkrótce zostanie podpisana umowa na finansowanie Zespołu Badawczego, który w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu pod kierownictwem prof. dr hab. Marka Figlerowicza zrealizuje projekt pt.: „Technologia ukierunkowanej analizy pojedynczych komórek na potrzeby diagnostyki nowotworów – wstęp do rozwoju komórkowej medycyny interceptywnej” [akronim INTERCEPT].

Projekt Intercept może zrewolucjonizować podejście do leczenia i profilaktyki chorób nowotworowych. Zamiast leczyć, zaczniemy zapobiegać chorobom nowotworowym, zanim się pojawią.

Więcej o tym projekcie, jak również o medycynie interceptywnej, czyli jak zatrzymać chorobę, zanim zaatakuje, o zespole badawczym i wadach procesu aplikacyjnego w Programie WIB przeczytacie na stronie internetowej Programu WIB.

Link bezpośredni do artykułu na stronie Wirtualnego Instytutu Badawczego -> https://wib.port.org.pl/intercepcja-chorob-czyli-jak-zatrzymac-chorobe-zanim-sie-rozwinie/

Podmiotem zarządzającym programem Wirtualny Instytut Badawczy jest Łukasiewicz PORT.