Rada Instytutu
Członkowie Rady Instytutu Łukasiewicz – PORT 2024 – 2028
OBSZAR: NAUKA
Prof. dr Anja-Verena Mudring
Przedstawiciel środowiska naukowego, powołanie z dniem 12.12.2023 r.
Specjalistka w nauce z zakresu inżynierii biologicznej i chemicznej. Otrzymała nagrodę im. Görana Gustafssona w dziedzinie chemii 2017 przyznawaną przez Królewską Szwedzką Akademię Nauk. Pracowała na wielu międzynarodowych uczelniach, a nabyte przez lata doświadczenie przyczyniają się do rozwoju Instytutu Łukasiewicz – PORT.
Prof. dr Mark H. Rümmeli
Przedstawiciel środowiska naukowego, powołanie z dniem 12.12.2023 r.
Specjalizuje się w syntezie nanomateriałów, nanomateriałów w bateriach jonowych i materiałoznawstwie wykorzystującym wiązkę elektronów. Ma doświadczenie w nauczaniu na poziomie licencjackim i magisterskim na uniwersytetach na całym świecie. Wiedza i doświadczenie Prof. dr Mark H. Rümmeliego w zakresie nanomateriałów przyczyniają się do rozwoju Instytutu Łukasiewicz – PORT.
Prof. dr George P. Studziński
Przedstawiciel środowiska naukowego, powołanie z dniem 12.12.2023 r.
Od ponad 57 lat jest wykładowcą szkół medycznych, a od ponad 40 lat członkiem New Jersey Medical School i ma na swoim koncie ponad 200 publikacji. Brał udział w ponad 100 spotkaniach Komitetu Przeglądu Naukowego dla różnych organizacji przyznających granty. Jego wiedza i doświadczenie w zakresie nanomateriałów, przyczyniają się do rozwoju Instytutu Łukasiewicz – PORT.
Prof. dr hab. Bruno Viana
Przedstawiciel środowiska naukowego, powołanie z dniem 12.12.2023 r.
Specjalista w nauce z zakresu chemii i fizyki związanej z luminescencją oraz charakterystyką optyczną materiałów fotonicznych. Autor około 320 recenzowanych artykułów, które są szeroko cytowane. Twórca licznych projektów wynalazczych objętych patentami (24) i aktywną licencją na kryształy scyntylacyjne. Jego wiedza i doświadczenie w zakresie chemii i fizyki stanowią istotny wkład w działania na rzecz rozwoju Instytutu Łukasiewicz – PORT.
OBSZAR: BIZNES
Jacek Graliński
Przedstawiciel środowiska gospodarczego, powołanie z dniem 12.12.2023 r.
Specjalista posiadający wiedzę dotyczącą aspektów opieki zdrowotnej realizowanej zarówno przez sektor publiczny i niepubliczny.. Z wykształcenia lekarz medycyny, z praktyką chirurgiczną, zdrowia publicznego i ekonomii. Zarządzał sprawami zewnętrznymi i korporacyjnymi w firmach Abbott, GlaxoSmithKline, AbbVie i AstraZeneca. Jego wiedza i doświadczenie w zakresie zarządzania, przyczyniają się do rozwoju Instytutu Łukasiewicz – PORT.
Prof. dr hab. Artur Podhorodecki
Przedstawiciel środowiska gospodarczego, powołanie z dniem 12.12.2023 r.
Profesor zwyczajny nauk fizycznych (fizyka ciała stałego). Założyciel oraz prezes wrocławskiej spółki technologicznej QNA Technology, zajmującej się opracowywaniem przyjaznych środowiskowo nanomateriałów półprzewodnikowych–koloidalnych kropek kwantowych, emitujących w zakresie światła niebieskiego z przeznaczeniem do wykorzystania w branży wyświetlaczy oraz oświetlenia LED. Wiedza i doświadczenie Prof. dr hab. Artura Podhorodeckiego w zakresie zarządzania, stanowią istotny wkład w działania na rzecz rozwoju Instytutu Łukasiewicz – PORT.
Dr Michał Walczak
Przedstawiciel środowiska gospodarczego, powołanie z dniem 12.12.2023 r.
Jest współzałożycielem i Chief Scientific Officer w Captor Therapeutics – szwajcarsko-polskim start-upie zlokalizowanym we Wrocławiu i Allschwil w Szwajcarii. Wiedzę i doświadczenie jako biofizyk i biolog strukturalny zdobywał na Politechnice Federalnej w Zurychu (studia doktoranckie ETH w Zurychu), Friedrich Miescher Institute of Biomedical Research w Bazylei (instytut afiliowany przy Uniwersytecie w Bazylei i Novartis Institutes of Biomedical Research, staż doktorski), University of Virginia i University of Wroclaw (studia magisterskie). W swoich badaniach Michał Walczak od dawna skupia się na zrozumieniu oddziaływań molekularnych między białkami i lekami małocząsteczkowymi. Zarówno jego wiedza, jak i doświadczenie w zakresie zarządzania, przyczyniają się do rozwoju instytutu Łukasiewicz – PORT.
Dr Martin Strassburg
Przedstawiciel środowiska gospodarczego, powołanie z dniem 12.12.2023 r.
W dziedzinie fizyki doświadczalnej jest odpowiedzialny za współpracę w zakresie innowacji i technologii w Opto Semiconductors GmbH. Kierował działalnością OSRAM Opto Semiconductors w projektach finansowanych na szczeblu międzynarodowym i krajowym, pełniąc funkcję koordynatora, dyrektora technicznego i lidera pakietów roboczych. Od 2014 r. kieruje działaniami w zakresie innowacji technologicznych i wspólnych wysiłków w firmie OSRAM Opto Semiconductors. Wiedza i doświadczenie Dr Martina Strassburga w zakresie innowacji technologicznych stanowią istotny wkład w działania na rzecz rozwoju Instytutu Łukasiewicz – PORT.
OBSZAR: ORGANIZACJE PUBLICZNE
Cezary Przybylski
Przedstawiciel wyróżniający się dorobkiem zawodowym, powołanie z dniem 12.12.2023 r.
Od wielu lat angażuje się w służbę publiczną i zarządzanie samorządem. Jako radny i członek zarządu gminy Warta Bolesławiecka działał na rzecz rozwoju lokalnej społeczności. Pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Edukacji Związku Powiatów Polskich. Dodatkowo współpracował z Komisją Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego, gdzie angażował się w kształtowanie polityki edukacyjnej na szczeblu krajowym. Ponadto piastował stanowisko starosty powiatu bolesławieckiego, gdzie wpływał m.in. na zarządzanie obszarem powiatowym. Przewodniczył Konwentowi Powiatów Województwa Dolnośląskiego, co przekładało się na współpracę pomiędzy różnymi powiatami. Wieloletni członek Komitetu Monitorującego RPO dla Województwa Dolnośląskiego. W lutym 2014 r. wybrany na stanowisko Marszałka Województwa Dolnośląskiego, gdzie aktywnie wspiera rozwój regionalny i gospodarczy na Dolnym Śląsku. Wiedza i doświadczenie Cezarego Przybylskiego w zakresie zarządzania, stanowią istotny wkład w działania na rzecz rozwoju Instytutu Łukasiewicz – PORT.
Piotr Dytko
Przedstawiciel wyróżniający się dorobkiem zawodowym, powołanie z dniem 12.12.2023 r.
Jest dyrektorem wykonawczym z bogatym doświadczeniem w sektorze prywatnym i publicznym. Przed powołaniem do zarządu Business & Science Poland zarządzał jednostkami służby zdrowia oraz spółkami badawczo-rozwojowymi, m.in. Szpitalem Św. Jadwigi Śląskiej oraz głównym ośrodkiem badawczym grupy kapitałowej KGHM – KGHM Cuprum. Jego wiedza i doświadczenie w zakresie zarządzania, przyczyniają się do rozwoju Instytutu Łukasiewicz – PORT.
OBSZAR: REPREZENTANT PRACOWNIKÓW ŁUKASIEWICZ – PORT
Dr Krzysztof Czyż
Pracownik Instytutu Sieci, powołanie z dniem 12.12.2023 r.
Ukończył doktorat na Wojskowej Akademii Technicznej na specjalności Optoelektronika. W Łukasiewicz – PORT pracuje od 2019 r. początkowo w Laboratorium Mikroobróbki Laserowej później w Laboratorium Technologii Materiałowych (Tech-Lab) jako Starszy Specjalista. Odpowiedzialny m. in. za zlecenia dotyczące mikroobróbki laserowej oraz procesy CleanRoomowe. Od 2022 r. kieruje laboratorium Tech-Lab. Uczestniczy w projektach naukowo-badawczych oraz komercyjnych. Wiedza i doświadczenie dr Krzysztofa Czyża przyczyniają się do rozwoju Instytutu Łukasiewicz – PORT.