PORT DO PRZYSZŁOŚCI – NOWE MOŻLIWOŚCI DLA STUDENTÓW
W dniach 8-9 listopada PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii po raz pierwszy organizuje we współpracy z Politechniką Wrocławską dwudniowe dni otwarte dla wrocławskich studentów. W czwartek w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej będzie można wziąć udział w atrakcyjnych wykładach, warsztatach oraz spotkaniach z naukowcami, natomiast w piątek PORT zaprasza do kampusu na Praczach Odrzańskich, gdzie studenci będą mogli zobaczyć ośrodek oraz skorzystać ze szkoleń w laboratoriach. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, trzeba tylko pamiętać o zarejestrowaniu się na wybrane zajęcia.
– Dwudniowe spotkanie PORT Do Przyszłości dla studentów Politechniki Wrocławskiej, to szansa na to, aby poznać PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, porozmawiać z naszymi naukowcami i wziąć udział w praktycznych szkoleniach oraz warsztatach – zapowiada Klaudia Piątek z PORT. – W czasie dni otwartych opowiemy o tym, jakie prowadzimy badania, w którym kierunku się rozwijamy i jakie możliwości rozwoju zawodowego jesteśmy w stanie zaproponować młodym ludziom w naszym ośrodku. Dzięki temu wydarzeniu studenci będą mogli nie tylko zdobyć nowe kompetencje czy wziąć udział w bezpłatnych i certyfikowanych szkoleniach, ale przede wszystkim dowiedzą się, czy PORT jest miejscem, z którym warto związać swoją przyszłość i w którym można rozwijać pasje naukowe i zawodowe. Tego sobie oczywiście życzymy. – podkreśla Piątek.
OBRAZOWANIE 4D, NANOMATERIAŁY, KAWA I MUFFINKA DLA STUDENTÓW
Pierwszy dzień rozpocznie się w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej. Dla studentów zostały przygotowane prezentacje oraz wykłady, które poprowadzą: dr Grzegorz Chodaczek, realizujący w PORT m.in. badania nad układem odpornościowym w nabłonku rozrodczym kobiet, oraz dr hab. inż. Alicja Bachmatiuk, współpracująca z uczelniami w Niemczech, Korei Południowej i Chinach. Pani doktor prowadzi m.in. badania nanomateriałów z wykorzystaniem technik mikroskopii elektronowej. Pierwszy wykład będzie dotyczył „Praktycznych aspektów obrazowania 4D za pomocą mikroskopii konfokalnej i dwufotonowej”, natomiast tematem drugiego będzie „Charakterystyka fizykochemiczna nanomateriałów”. Atrakcją dla uczestników będą również warsztaty z „Kompetencji innowacyjności”. Uczestnicy dowiedzą się, jakie postawy są kluczowe dla rozwoju innowacyjności, czy można je sobie przyswoić i jak rozwijać współpracę w zespole. W przerwach organizatorzy przygotowali dla uczestników specjalną strefę chillout, gdzie będzie można przy kawie i muffince porozmawiać o nauce i nowych technologiach.
SZKOLENIA Z CYTOMETRII PRZEPŁYWOWEJ I POLIMERÓW
Natomiast w piątek PORT zaprasza do siebie. Osoby, które zdążą się zapisać, będą mogły wziąć udział w certyfikowanych szkoleniach w laboratoriach Cytometrii Przepływowej oraz Materiałów Polimerowych, prowadzonych przez naukowców z PORT. Co ważne, PORT zapewni również transport uczestników o godz. 9.00 spod Centrum Kongresowego Politechniki i z powrotem po warsztatach oraz mini lunch w przerwie szkoleń.
Uwaga: na warsztaty i szkolenia obowiązują zapisy przez stronę www.port-do-przyszlosci.evenea.pl.
Szczegóły wydarzenia: https://www.port.lukasiewicz.gov.pl/port-do-przyszlosci/
Cykl wydarzeń PORT Do Przyszłości ma być kontynuowany w kolejnych miesiącach na uczelniach wyższych w innych miastach.