SPECJALISTA DS. HISTOPATOLOGII

Lokalizacja: Wrocław
Termin składania aplikacji: 24.05.2024

Sieć Badawcza Łukasiewicz – PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii jest Instytutem Badawczym w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz. Koncentruje się na rozwoju nowych technologii, poprzez prowadzenie badań na potrzeby oraz we współpracy z przemysłem. Dysponując wysokiej klasy specjalistami i najnowocześniejszą infrastrukturą zapewniamy możliwość prowadzenia najbardziej zaawansowanych badań naukowych. Nasz Instytut składa się z trzech centrów badawczych – Centrum Nauk o Życiu & Biotechnologii, Centrum Inżynierii Materiałowej oraz Centrum Diagnostyki Populacyjnej, mających dostęp do specjalistycznych laboratoriów – połączenie pozwalające w sposób kompleksowy realizować zarówno prace naukowo-badawcze, jaki i pilotażowe badania dla przemysłu.

Obecnie poszukujemy na stanowisko:

Główne zadania i obowiązki:

  • Wsparcie w realizacji projektów z obszaru histopatologii doświadczalnej w Grupie Badawczej Biobank Łukasiewicz-PORT;
  • Wykonywanie czynności z zakresu histopatologii, m. in. preparatyka i utrwalanie materiału tkankowego, zabezpieczanie materiału w postaci bloczków parafinowych, krojenie z użyciem mikrotomu i kriostatu, wykonywanie różnych technik wybarwiania materiału histologicznego (H&E, IHC, FISH etc);
  • Prowadzenie archiwum histopatologicznego zawierającego bloczki parafinowe, preparaty mikroskopowe, histologiczne obrazy cyfrowe;
  • Obsługa aparatury dostępnej w laboratorium histopatologicznym m. in. skanera preparatów histopatologicznych, autostainera, procesora tkankowego itd;
  • Udział w tworzeniu i wdrażaniu standardowych procedur operacyjnych (SPO) z obszaru histopatologii doświadczalnej;
  • Wsparcie w realizacji projektów badawczych, również z zakresu biologii molekularnej;
  • Udział w procesie biobankowania ludzkiego materiału biologicznego i danych;
  • Wsparcie w utrzymaniu wydajnego i uporządkowanego laboratorium, praca zgodna z wdrożonym systemem zarządzania jakością;
  • Współpraca z klinicznymi i akademickimi ośrodkami zewnętrznymi;
  • Współtworzenie publikacji naukowych;
  • Wsparcie w realizacji grantów;
  • Przekazywanie wiedzy i umiejętności praktycznych pozostałym członkom zespołu;
  • Wykonywanie innych zadań powierzonych przez Przełożonego, zgodnych z zakresem zadań komórki organizacyjnej.

Kwalifikacje zawodowe:

  • Doświadczenie z zakresu histopatologii, nauk biologicznych, biomedycznych, uzyskane w środowisku naukowym lub diagnostycznym;
  • Wymagany doktorat w naukach: biologicznych lub medycznych;
  • Doświadczenie w laboratorium bio-medycznym lub o zbliżonym profilu.
  • Doświadczenie w immunohistochemii, z praktyką w stosowaniu rutynowych paneli przeciwciał i optymalizacji nowych;
  • Doświadczenie w konstruowaniu TMA, mikroskopii klasycznej, biobankowaniu materiału tkankowego, optymizacji protokołów histopatologicznych;
  • Doświadczenie w rozwiązywaniu problemów analitycznych i metodologicznych w laboratorium;
  • Podstawowa znajomość histologii;
  • Doskonałe umiejętności interpersonalne;
  • Umiejętność pracy nad zdefiniowanym projektem i konsultowania się w razie potrzeby;
  • Umiejętność pracy w zespole i samodzielnie;
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2;
  • Umiejętność pracy pod presją czasu, umiejętność dotrzymywania terminów, skupienia się na realizacji celu.

Kwalifikacje pożądane:

  • Doświadczenie w cyfryzacji preparatów histopatologicznych i ich analiza z wykorzystaniem QuPath lub też innych systemów do analiz obrazów histopatologicznych;
  • Doświadczenie w ekstrakcji DNA/RNA z materiału FFPE i świeżego;
  • Optymizacja barwienia multipleksowego, znajomość metod FISH, ISH;
  • Kompleksowe zrozumienie i umiejętności w zakresie technik patologii molekularnej opisanych powyżej;
  • Dobre umiejętności komunikacyjne i wygłaszania prezentacji, w tym udokumentowane osiągnięcia w generowaniu gotowych do publikacji ilustracji i manuskryptów/publikacji;
  • Umiejętność wyszukiwania i zainteresowanie fachową literaturą;
  • Doświadczenie w prowadzeniu hodowli komórkowych in-vitro organoidów;
  • Doświadczenie w pracy z egzosomami.

Kandydatom oferujemy

  • Umowa o pracę na pełen etat na czas określony na stanowisku Specjalista;
  • Pracę w organizacji naukowo-badawczej nastawionej na realizację innowacyjnych prestiżowych projektów badawczo-rozwojowych;
  • Dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej;
  • Dofinansowanie do karty sportowej;
  • Możliwość dołączenia do grupowego ubezpieczenia na życie;
  • Dofinansowania w ramach ZFŚS (do wypoczynku oraz świąt Bożego Narodzenia);
  • Pracę na terenie zielonego kampusu naukowego;
  • Bezpłatne miejsce parkingowe;
  • Program rekomendacji pracowniczych.

Zainteresowane osoby prosimy o aplikowanie przez poniższy link:

Termin przesyłania zgłoszeń: 24.05.2024

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Instytut Sieci działający pod nazwą Sieć Badawcza Łukasiewicz – PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, ul. Stabłowicka 147, 54-066 Wrocław. Dane zawarte w dokumentach aplikacyjnych przetwarzane będą dla potrzeb niezbędnych do procesu rekrutacji a także – w przypadku wyrażenia zgody – dla potrzeb przyszłych rekrutacji. Informujemy o prawie dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także prawie od wycofania zgody na przetwarzanie danych, bez wpływu na przetwarzanie, którego dokonano przed cofnięciem zgody. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Więcej informacji o ochronie danych osobowych: https://www.port.org.pl/ochrona-danych/

Informacje o kandydatach, którzy zgłoszą się do naboru, stanowią informację publiczną w zakresie objętym wymaganiami określonymi w ogłoszeniu o naborze. Informacja o wyniku naboru, zawierająca określenie stanowiska pracy, na które nabór był prowadzony, imię albo imiona i nazwisko wybranego kandydata oraz jego miejsce zamieszkania w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny a także uzasadnienie dokonanego wyboru kandydata albo niezatrudnienia żadnego kandydata będzie upubliczniona zgodnie z wymogami ustawy z dnia 21 lutego 2019 r. o Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.